Newsletter

Chcete dostávať najčersvejsšie informácie priamo do Vašej emailovej schránky?

Alergie
Chronické ochorenie klbov
Ochorenie pečene
Prekyslenie organizmu - epidémia ľudstva
Klimaktérium nie je choroba
Dna
Krvný tlak - problém obličiek
Rakovina - choroba ako každá iná
Žalúdočné problémy
Neplodnosť - narušená acidobázická rovnováha
Stres - nedostatok energie v tele
Ochorenie pohlavného systému u mužov
Vegetatívna acidóza - ochorenie nervov
» ArtériosklerózaNákupný košík


FOHOW

  

Regenračné centrum

UZDRAV SA SÁM » Dospelí » Artérioskleróza

 

 

ATEROSKLERÓZA

 

        Tepny sú vo vnútri vystlané tenkou vrstvou - endotelom. Ak sa táto vrstva stane poréznou, môžu tam uviaznuť rôzne substancie. Príčinou poréznosti môže byť aj to, že telo musí na neutralizáciu kyselinovej záťaže odobrať zásadité základné zložky z endotelu. Tu normálne zasahuje vitamín C, ktorý vytvára kolagén, ale väčšinou ani on nie je k dispozícii v dostatočnom množstve, a tak telo používa svoj vlastný materiál, ktorý si môže vyrobiť samo – cholesterol. Cholesterol sa síce postará o to, aby tepny zostali nepriepustné napriek chýbajúcim základným zložkám, ale voľný tok krvi už potom nie je zabezpečený. Okrem toho sa do tepien tlačia tukové čiastočky, bielkovinové substancie a na stenách tepien sa usadzujú vápenaté soli.

       Cholesterol nie je príčinou zanesených ciev a infarktu. Príčinou je nesprávny spôsob nášho stravovania. Nekonzumujeme dostatok a správny pomer živín, ktoré pomáhajú pri metabolizme cholesterolu v pečeni. Na zabezpečenie toku krvi, ktorý je pre život nevyhnutný, musí telo zvýšiť krvný tlak, aby sa krv napriek rastúcemu odporu dostala do všetkých časti tela. Dochádza k poruchám prekrvenia tepien, najmä v nohách, mozgu a koronárnych srdcových tepnách, a tým k ich vzrastajúcemu vápenateniu. Tento proces začína už od 20-tého roku života a z veľkej časti je príčinou predčasného stárnutia organizmu. Z uvedeného vyplýva, že hlavnou príčinou vápenatenia ciev je demineralizácia organizmu z dôvodu jeho prekyslenia /narušenia acidobázickej rovnováhy/ zapríčinenej nedostatočnou výživou.

 

       Príčina ochorenia sa odstráni úpravou acidobázickej rovnováhy a užívaním bunkovej výživy, ktorá obsahuje presné zloženie dennej dávky živín zabezpečujúcich riadny chod jednotlivých funkcií buniek. Je to tiež jeden z najdôležitejších krokov k tomu, aby sa tepny udržali pevné a pružné počas celého života a to aj bez užívania liekov, ktoré majú nežiadúce vedľajšie účinky. Využime regeneračné schopnosti buniek vlastného tela, ktoré sú jedinečné, pokiaľ im vytvoríme vhodné podmienky. Ich regeneračná schopnosť končí až smrťou, preto nikdy nie je neskoro začať.


 

 

 

 

 

Anjel je bez mena. Ale v každej minúte sa môže stať, že ponesie tvoje meno.

Albrecht Goes

Aktuálne články