Newsletter

Chcete dostávať najčersvejsšie informácie priamo do Vašej emailovej schránky?

Tráviaca sústava
Vylučovacia sústava
Krvný obeh
» Dýchacia sústava
Biologické hodinyNákupný košík


FOHOW

  

Regenračné centrum

SPOZNAJ TELO » Dýchacia sústava

 

 

DÝCHACIA SÚSTAVA

    

     Dýchaním sa do organizmu neprestajne dostáva kyslík, pretože ľudské bunky musia spaľovať chemické látky, aby mohli uvoľňovať energiu, vďaka ktorej žijeme. Táto funkcia vo všeobecnosti nie je ovládaná vôľou. Riadia ju špeciálne nervové bunky a spočíva v prísune kyslíka z vonkajšieho prostredia do hlbokých vrstiev pľúc cez vetviacu sa sieť dolných dýchacích ciest. Dýchacia sústava privádza kyslík zo vzduchu do cievnej sústavy a odvádza oxid uhličitý, ktorý tvorí odpadový produkt pri uvoľňovaní energie. Tým je daná súvislosť medzi dýchacou a obehovou sústavou.

 

Problémy:

    

     Dýchací systém je riadený bunkami mozgového kmeňa, preto pri ťažkostiach treba príčinu hľadať v psychických problémoch, ktoré súvisia s tráviacimi ťažkosťami. Ide o podráždenie vegetatívneho nervstva z dôvodu prekyslenia organizmu, zápchu alebo hnačku, nedostatočné zásobovanie tela aminokyselinami, čo spôsobuje narušenie funkcie buniek a s tým súvisiace oslabenie imunity.

 

     Doporučujem problémy riešiť komplexne zostavením individuálneho programu úpravy stravy doplnenej o produkty bunkovej výživy po predchádzajúcej konzultácii.

 

 

      

Fakty

  • Plocha povrchu pľúc má rovnakú veľkosť ako päť futbalových ihrísk

 


 

 

 

 

 

Všetko čo existuje má so mnou niečo spoločné. Čím väčšmi to odmietam, tým viac sa ma to dotýka.

Aktuálne články