Newsletter

Chcete dostávať najčersvejsšie informácie priamo do Vašej emailovej schránky?

Bunková výživa - ozdravenie bylinami
Profil poradcu pre bunkovú výživu
Biochemické tkanivové soli
Jačmeň a chlorella
Výživa NU SKIN
Rastlinné mlieka
» Karotenoidy
Biologicky aktívne doplnky stravy FOHOWNákupný košík


FOHOW

  

Regenračné centrum

BUNKOVÁ VÝŽIVA » Karotenoidy

 

Prírodné karotenoidy – účinná pomoc v uzdravovaní a aktívnej prevencii

 

Rastlinné karotenoidy zlepšujú vibračnú komunikáciu medzi jednotlivými bunkami.

 

Žltá, oranžová, červená, fialová, zelená. To je sfarbenie charakteristické pre tekvicu, papriku, paradajku, avokádo, mrkvu, baklažán, špenát, brokolicu, kapustu, uhorky, pomaranče, grepy, melóny. Všetky majú niečo spoločné – obsahujú široké spektrum rôznych karotenoidov. Niektoré výrazne väčšie množstvo, iné menej.

 

Karotenoidy sú antioxidanty, ktoré chránia organizmus pred poškodením voľnými radikálmi, chránia jednotlivé bunky pred poškodením,podporujú medzibunkovú komunikáciu v tkanivách, podporujú imunitu, sú prekurzormi vitamínu A, chránia pokožku pred UV žiarením a popáleninami. Výrazným spôsobom tak pomáhajú v prevencii aj liečbe rôznych ochorení od zlyhania imunity, cez prechladnutia, kožné problémy, popáleniny, rany, tráviace problémy až po rakovinu. Je to skupina nielen rastlinných, ale aj bakteriálnych či živočíšnych pigmentov.

 

Veľké množstvo karotenoidov obsahujú všetky aj zelené rastliny – β-karotén, α-karotén, luteín, violaxantín, neoxantín, zeaxantín, kryptoxantín a mnoho ďalších. Ich prítomnosť je však maskovaná zeleným farbivom chlorofylom. V súčasnosti je známych okolo 600 rôznych druhov karotenoidov. Známe je aj to, že fyziologicky účinné sú len karotenoidy v prirodzenej väzbe, no nie synteticky pripravené. To znamená, že jedna mrkva je oveľa efektívnejšia, ako jedna tableta s obsahom karoténu.

 

Všetky rastliny, bylinky, koreniny, zelenina, ovocie, obsahujú okrem cenných nutričných látok aj rôzne fytolátky. A práve takáto väzba rôznych karotenoidov navzájom spolu s inými látkami umožňuje efektívnejšie vstrebávanie, využitie, aj vylúčenie nepotrebného množstva z organizmu. Karotenoidy sa vstrebávajú predovšetkým v tenkom čreve. V ľudskom organizme dochádza denne k obnove buniek. Denne vznikajú v našom tele aj rakovinové bunky, avšak imunitný systém a okolité bunky ich dokážu odstrániť. Na udržanie takejto rovnováhy v organizme bunky prijímajú aj vysielajú medzi sebou signály. Na základe týchto signálov – komunikácie medzi nimi, dochádza buď k obnove buniek, alebo k odumieraniu buniek. To isté platí aj v prípade rastu a regenerácie buniek. Bunky, ktoré vibrujú na veľmi nízkych vibráciách, už neplnia svoju funkciu a nie sú schopné regenerácie. Prijímajú z okolitých buniek signál na tzv. programovanú bunkovú smrť – apoptózu. Tento signál môže vychádzať aj zo samotnej bunky alebo aj z imunitného systému. To znamená, že strážcom energetickej rovnováhy v organizme je imunitný systém, ale aj každá jedna bunka. Pri zneškodňovaní nepotrebných buniek takouto cestou nedochádza k poškodeniu okolitých buniek. Je to prirodzený fyziologický dej prebiehajúci v našom organizme neustále. Problém nastane vtedy, ak je apoptóza blokovaná, a bunky sa v podstate bez prestania delia, ako je to napríklad v prípade rakoviny, ale aj autoimunitných ochorení či niektorých vírusových infekcií.

 

Akým spôsobom k dosiahnutiu homeostázy /tepelnej rovnováhy/ v organizme prispievajú karotenoidy a ako bojujú proti rakovine? Rastlinné karotenoidy pôsobia protirakovinovo tým, že zvyšujú tok regulačných signálov medzi bunkami, čím podporujú správnu komunikáciu medzi zdravou a poškodenou bunkou. Zvýšením do zdravej vibrácie rakovinovej bunky , dochádza k zvráteniu jej degeneratívneho procesu na proces regeneračný. / Takouto formou dochádza k uzdravovaniu tkanív tela/.  Ďalšou dôležitou vlastnosťou karotenoidov je, že sú súčasťou činnosti imunitného systému.  Vibračnú komunikáciu na úrovni fyzického tela medzi jednotlivými bunkami dokážu karotenoidy  posilniť. Čisté , odkyslené a energeticky kapacitne naplnené telo tvorí predpoklad pre zdravú psychiku, emočnú a duševnú vyrovnanosť. Bližšie k poznaniu pravdy nás viac prepojí s prírodou aj navzájom.

 

Hladinu stavu karotenoidov v koži meriame BIOFOTONICKYM SKENEROM s 98% nou presnosťou. Nameranú hodnotu vieme zvýšiť špecialne upravenou výživou s vysokým energetickým / vyžarovacím / potenciálom.

 

Hanka


 

 

 

 

 

Pre človeka existuje len jedna pravda: tá, ktorá z neho robí človeka.

Antoine de Saint-Exupéry

Aktuálne články