Newsletter

Chcete dostávať najčersvejsšie informácie priamo do Vašej emailovej schránky?

» Močový mechúr
ObličkyNákupný košík


FOHOW

  

Regenračné centrum

SPOZNAJ TELO » Vylučovacia sústava » Močový mechúr

 

 

 

MOČOVÝ MECHÚR

 
      Moč vzniká v obličkách a jeho množstvo regulujú hormóny. Ak sa krv stáva príliš kyslou, hypofýza zvýši tvorbu antidiuretického hormónu /ADH/. Ten zníži množstvo tvoreného moču a šetrí tak vodou. Ak je krv príliš zriedená, hladina ADH klesá a zvyšuje sa tvorba moču. Táto regulácia je narušená pri nedostatku zdravej bielkoviny v tele. Súvisí s tým aj tvorba hormónov. 
      Močový mechúr zachytáva moč. Udrží približne 500 ml moču, ale reflex potreby vylučovania sa objaví už pri 200 – 400 ml. Závisí to od koncentrácie moču. Čím kyslejší je moč, tým viac sú dráždené nervové zakončenia a vzniká neustále nutkanie k močeniu. S kyslým močom súvisí aj premnoženie baktérií a zápaly, pálenie, zvýšená teplota. Počas močenia sa zvierače uvoľňujú a moč môže opustiť mechúr. Kyslé prostredie moču ničí bielkoviny tvoriace základ buniek svalových zvieračov a tie strácajú schopnosť zadržiavať moč.
 
Problémy:
 
      Bolesť v bedrovej oblasti a krčnej chrbtici, stuhnutosť šije, ťažkosti pri močení, narušený sluch, signál ochorenia obličiek a ochorenie kĺbov. Disharmónia močového mechúra sa premieta na čele, v mieste kde začínajú rásť vlasy. Spodná časť smerom ku krku brady zodpovedá analogickým odchýlkam močového mechúra, prejavuje sa bezdôvodným začervenaním alebo vyrážkami. Psychické prejavy sa odrážajú v strate nálady, sklone k záchvatom, nadmernom potení, prekyslení organizmu.
 
      Doporučujem problémy riešiť komplexne zostavením individuálneho programu úpravy stravy doplnenej o produkty bunkovej výživy po predchádzajúcej konzultácii.

 

 

 

 

 

Luk praskne keď je príliš prepnutý. Ale duša stratí svoje sily, keď je príliš dlho nečinná.

Plutarchos

Aktuálne články