Newsletter

Chcete dostávať najčersvejsšie informácie priamo do Vašej emailovej schránky?

Slezina
Pankreas
Žalúdok
Tenké črevo
Hrubé črevo
Žlčník
» PečeňNákupný košík


FOHOW

  

Regenračné centrum

SPOZNAJ TELO » Tráviaca sústava » Pečeň

 

 

 

PEČEŇ

 

      Orgán ukladajúci látky a tvoriaci žlč. Je najväčším orgánom tela. Je nenahraditeľným riadiacim orgánom a chemickou továrňou. Vykonáva viac ako 500 rôznych chemických reakcií a ukladá životne dôležité chemické látky /napríklad vitamíny a glykogén/ pre neskoršie použitie. Pre trávenie má význam len vylučovaním žlče. Jej hlavnou úlohou je zachytávať krv z tráviacej trubice cez pečeňový krvný obeh a upravovať jej chemické zloženie skôr, ako sa dostane do ďalších časti tela. Vyrába a ukladá energiu, rozkladá aminokyseliny, ale aj vytvára nové, produkuje žlč, detoxikuje tým, že ruší aktivitu vlastných i cudzorodých telesných jedov, ktoré sa vylučujú prostredníctvom žlčníka alebo obličiek. Základným predpokladom zdravia je, aby bola v poriadku pečeň.
 
Problémy: 
 
      Chybný odhad toho, čo je prospešné a čo telu škodí, zvýšená teplota okolo 37,2 večer a dlhodobo, únava, bolesti žlčníka, bolesť v stehnách, u žien ťažkosti s vaječníkmi alebo prsiami, kŕče pri menštruácii, očné poruchy /začervenanie, suchosť, poruchy videnia/, bolesti hlavy, nespavosť, zvýšená lámavosť nechtov, hnev, depresie, dlhé hlboké vzdychy, pocit cudzieho telesa v krku, zlosť a žiarlivosť. Pri chronickom ochorení pečene sa objavujú poruchy funkcie čeľustí. Každý, kto má onkologické ochorenie, má chorú pečeň. Preto s ozdravením je treba začať práve tam. 

      Doporučujem problém riešiť komplexne zostavením individuálneho programu úpravy stravy doplnenej o produkty bunkovej výživy po predchádzajúcej konzultácii.

 

 

 

 

 

Pokiaľ nie si ochotný zmeniť svoj život, potom ti nie je pomoci.

Hippokrates

Aktuálne články