Newsletter

Chcete dostávať najčersvejsšie informácie priamo do Vašej emailovej schránky?

» Slezina
Pankreas
Žalúdok
Tenké črevo
Hrubé črevo
Žlčník
PečeňNákupný košík


FOHOW

  

Regenračné centrum

SPOZNAJ TELO » Tráviaca sústava » Slezina

 

 

SLEZINA

 

       Slezina je najväčší lymfatický orgán v  tele. Je to orgán bojujúci s infekciou a odstraňujúci opotrebované červené krvinky. Tvorí lymfocyty a fagocyty chrániace pred infekciou. Spolu s pečeňou ovplyvňuje telesnú teplotu a spolu s podžalúdkovou žľazou kontroluje funkciu sliznice celého tela. Pri väčšej námahe sa prejavuje pichaním v ľavom boku. Mandle tvoria masu lymfatického systému. Pomáhajú chrániť hrtan a dýchacie cesty pred infekciou. Za ich kvalitu zodpovedá sliznica čriev. 
 
SLEZINA a jej vnímanie cez úroveň vyšších vibrácií vedomia.
                Slezina je palácom myslenia. Ovplyvňuje schopnosť premýšľať, učiť sa, pochopiť súvislosti, spomínať. Typické pocity pre slezinu sú starostlivosť a súcit. Pri jej poruche dochádza k problémom s učením, premýšľaním, schopnosťou sústrediť sa, dochádza k negativizmu, pocitu nedostatočného zakotvenia, pocitu neistoty, sklamania, k nestabilite, ale tiež k stále sa opakujúcim myšlienkam. Objavuje sa úzkosť, prichádza veľa starosti, nekľudný spánok, pocity zmetenosti, neschopnosť sústrediť sa, roztržitosť, zlá pamäť.Títo jedinci sú väčšinou sebeckí. Oslabená slezina môže byť tiež jednou z príčin alergií.

Problémy: 
 
       Oslabenie sleziny sa prejavuje znížením obranyschopnosti tela, malou odolnosťou voči infekciám, nachladením, zlým krvným obrazom a stavom bielych krviniek, zvýšenými teplotami, alergiami. Nedostatok energie sleziny sa prejavuje zvýšenou plačlivosťou, zníženou schopnosťou koncentrácie a ťažším spomínaním. 
      
       Odporúčam problémy riešiť komplexne, zostavením individuálneho programu úpravy stravy doplnenej o produkty bunkovej výživy jedlo s vysokým energetickým a magnetickým potenciálom, tkanivové soli kôli úprave uvoľňovania hormónov a posilniť telo bioenergiou po  predchádzajúcej konzultácii. 


 

 

 

 

 

Oddať sa sám sebe je začiatok a koniec všetkého učenia o živote.

Johan Huizinga

Aktuálne články