Newsletter

Chcete dostávať najčersvejsšie informácie priamo do Vašej emailovej schránky?

Deti
Dospelí
» Správne raňajky
Rady pre život bez chorôbNákupný košík


FOHOW

  

Regenračné centrum

UZDRAV SA SÁM » Správne raňajky

 

 

SPRÁVNE RAŇAJKY

 

Dosiahnete skvelý pocit a svoju váhu dostanete pod kontrolu.

 
Raňajky s obsahom sacharidov

Ráno spôsobujú jednoduché sacharidy /sladké rafinované cereálie, biele pečivo, toasty, atď./ okamžitý vzostup hladiny cukru v krvi. Táto zásoba cukru musí byť v organizme vyrovnaná. Prebytok cukru, ktorý nie je spotrebovaný na energiu, je premenený a uložený ako tuk. Následkom toho klesá hladina cukru v krvi a telo si žiada ďalšie sacharidy. Tento cyklus sa opakuje 2-3 krát denne. Je to negatívny cyklus, ktorý je jednou z najčastejších príčin vznku nadváhy a mnohých ďalších zdravotných ťažkostí.
 
 


Vynechávanie raňajok


Ak vynecháte raňajky, hladina cukru klesne pod normálnu úroveň a to pre vás znamená útok chuťových buniek a pokles energie. Znova obraciate pozornosť k jednoduchým sacharidom, aby ste dosiahli rýchle zvýšenie energie. Jednoduché sacharidy spôsobia rýchly vzostup hladiny cukru v krvi a tento prebytok musí byť v organizme vyrovnaný. Prebytočný cukor sa premieňa na tuk. Tento cyklus sa opakuje 2-3 krát denne. Je to negatívny cyklus, ktorý je jednou z najčastejších príčin vzniku nadváhy a mnohých ďalších zdravotných ťažkostí.
 
 

 

Raňajky s obsahom vyváženého množstva proteínov

 

Takéto raňajky zásobujú organizmus všetkými nevyhnutnými živinami a energiou bez toho, aby spôsobili zvýšenie hladiny cukru. Pomáhajú predchádzať vzniku závislosti na sacharidoch počas dňa. Týmto spôsobom zostávajú chuťové bunky pod kontrolou, chuť po sacharidoch /čokoláda, rôzne maškrty, pečivo, rýchle občerstvenie, perlivé nápoje, sladené nápoje, alkohol, káva, cigarety, atď./ mizne a organizmus pre získanie energie využíva vlastné zásoby uloženého tuku.

 

 

Správne raňajky musia spĺňať štyri hlavné kritéria:

  • Obnoviť energiu spotrebovanú za uplynulých 24 hodín
  • Obnoviť zásoby stavebných jednotiek spotrebovaných za uplynulú noc
  • Obnoviť zásoby vody
  • Udržať hladinu energie na normálnej úrovni.

Najčastejšou príčinou nadváhy a mnohých ďalších zdravotných ťažkostí sú práve nesprávne raňajky. Naša spoločnosť vyvinula nový program pre optimálne raňajky, ktorý vám pomôže vyriešiť vyššie uvedené nedostatky.

 

Viac sa o programe SPRÁVNE RAŇAJKY dozviete v našom nutričnom klube ŠKOLY ZDRAVIA na Mlynárskej 18 v Košiciach. Počet osôb je z kapacitných dôvodov obmedzený, preto záujem o účasť na diskusii je potrebné vopred ohlásiť na tel. čísle 0905 346 475.


 

 

 

 

 

Láskavosť v slovách plodí dôveru. Láskavosť v myslení plodí múdrosť. Láskavosť v dávaní plodí lásku.

Lao Tse

Aktuálne články