Newsletter

Chcete dostávať najčersvejsšie informácie priamo do Vašej emailovej schránky?

Srdce
» Termoregulácia organizmuNákupný košík


FOHOW

  

Regenračné centrum

SPOZNAJ TELO » Krvný obeh » Termoregulácia organizmu

 

 

TERMOREGULÁCIA ORGANIZMU

 

     Termoregulácia organizmu je kontrola a udržiavanie teploty tela. Naše telá si v akýchkoľvek podmienkách udržiavajú takmer rovnakú teplotu. Priemerná telesná teplota je 37°C a kontroluje ju časť mozgu nazývaná podlôžko, ktorá funguje ako termostat. Pri horúčke alebo podchladení prestáva tento termostat pracovať. Telo reaguje na nečakané zmeny stabilného stavu pomocou kontrolného mechanizmu nazývaného spätná väzba, ktorý pôsobí pomocou hormónov a nervov. 
     Telesné teplo vzniká pri chemických reakciách v tele. Pochádza z činnosti pečene, obličiek, mozgu, ale aj pôsobením niektorých hormónov, fyzickou aktivitou a vyčerpaním. Na udržanie správnej hladiny telesného tepla má najväčší vplyv pečeň a lymfatický systém, ktorý sa stará o zbavovanie tela škodlivých látok.

Problémy: 
 
     Potenie, triaška, infekcie, kožné problémy, celulitída, nadváha, psychické problémy, narušená hormonálna činnosť. Zvýšená alebo znížená teplota, bolesti očnej jamky, bolesti uší a porucha sluchu, bolesť ďasien, ramien, prsníka a malíčka, zvýšená potivosť, triaška.
 
     Doporučujem problémy riešiť komplexne zostavením individuálneho programu úpravy stravy doplnenej o produkty bunkovej výživy po predchádzajúcej konzultácii.

 

 

 

 

 

Láskavosť v slovách plodí dôveru. Láskavosť v myslení plodí múdrosť. Láskavosť v dávaní plodí lásku.

Lao Tse

Aktuálne články