Newsletter

Chcete dostávať najčersvejsšie informácie priamo do Vašej emailovej schránky?

Alergie
Chronické ochorenie klbov
Ochorenie pečene
Prekyslenie organizmu - epidémia ľudstva
Klimaktérium nie je choroba
Dna
Krvný tlak - problém obličiek
Rakovina - choroba ako každá iná
Žalúdočné problémy
Neplodnosť - narušená acidobázická rovnováha
Stres - nedostatok energie v tele
Ochorenie pohlavného systému u mužov
» Vegetatívna acidóza - ochorenie nervov
ArtériosklerózaNákupný košík


FOHOW

  

Regenračné centrum

UZDRAV SA SÁM » Dospelí » Vegetatívna acidóza - ochorenie nervov

 

 

VEGETATÍVNA ACIDÓZA - OCHORENIE NERVOV

 

        Centrálny nervový systém umožňuje zmyslami vnímať vonkajší svet a reagovať naň. Toto vnímanie a reakciu môžeme riadiť a ovplyvňovať. Vegetatívny nervový systém je sprostredkujúci systém na spojenie zážitku a telesnej reakcie. Je uložený v brušnej dutine a v tenkom čreve sa nachádzajú jeho nervové zakončenia, ktoré vytvárajú komplikovaný nervový systém, ktorý je nezávislý a nepodlieha vôli. Vegetatívny nervový systém pomáha spracovať cukry, tuky a soli a regulovať rovnováhu v celom systéme vrátane sekrétov. Črevá sú jedným z  najväčších orgánov na ochranu imunity. Centrála v črevách dokáže oddeliť viac ako 500 smrteľných baktéríí, vírusov či plesni. Funkcie orgánov sú vegetatívne a všetky poruchy orgánov sú teda vždy vegetatívne. Iba funkčné poruchy spôsobujú ťažkosti, a keď sa ťažkosti objavia, vždy ich sprevádza funkčná porucha, hoci sa neprejavila alebo sa ešte neprejavila.

        Predchádza jej vegetatívna acidóza, ochorenie, ktoré sa zvačša ani neberie príliš vážne. Prejavuje sa hyperaktivitou, ba až uštvanosťou, aj keď na to nejestvuje nijaká vonkajšia príčina. Telo pritom reaguje ako motor auta pri voľnobehu nastavenom na veľmi vysoké otáčky, pričom spotrebuje zbytočne veľa energie bez toho, aby podal nejaký výkon. Postihnutí bývajú unavení, pomerne málo výkonní, nenachádzajú pokoj a ťažko zaspávajú. K tomu sa pridružujú neustále bolesti hlavy a znížená stresová tolerancia. Väčšinu infarktov u manažérov nespôsobuje stres, ale vegetatívna acidóza /prekyslenie tela na úrovni bunky/.

 


       Užívaním bunkovej výživy zabezpečíme vyrovnané pH v tele, skvalitníme regeneráciu každej bunky, každého orgánu, celého systému. Posilníme vegetatívny nervový systém fungujúci nezávisle od našej vôle a tým nepriamo zmeníme aj naše myslenie. Zmyslami začneme vnímať okolitý svet pozitívne a tak isto aj naň reagovať. Je to proces, ktorý choré myslenie nemôže zvládnuť samo. Ochoreniu nervov vždy predchádza ochorenie tráviaceho systému.


 

 

 

 

 

Láskavosť v slovách plodí dôveru. Láskavosť v myslení plodí múdrosť. Láskavosť v dávaní plodí lásku.

Lao Tse

Aktuálne články