Newsletter

Chcete dostávať najčersvejsšie informácie priamo do Vašej emailovej schránky?

Slezina
Pankreas
» Žalúdok
Tenké črevo
Hrubé črevo
Žlčník
PečeňNákupný košík


FOHOW

  

Regenračné centrum

SPOZNAJ TELO » Tráviaca sústava » Žalúdok

 

 

ŽALÚDOK

 
 
      Žalúdok je emočne najcitlivejší orgán nášho tela. Jeho zdravá činnosť spočíva v neustálej obnove a funkcii štyroch druhov buniek tvoriacich hlieny, kyselinu, hormóny a enzýmy. Najviac ho poškodzuje emočný tlak, toxíny a  kyslá strava /kravské mlieko, mliečne výrobky, mäsové výrobky, cukor, káva, alkohol/.
 
ŽALÚDOK a jeho vnímanie cez úroveň vyšších vibrácií vedomia.

            Ide o orgán, kltorý býva silne postihnutý nervozitou a emóciami.Môže sa prejavovať nechuťou stráviť a konečne sa zbaviť určitých vecí na psychickej úrovni.Keď nás niečo vyvedie z miery,dochádza ku zvieraniu v oblasti žalúdka, nevoľnosti až ku zvracaniu. Emočné poruchy sú často spojené s poruchami trávenia. Keď sme frustovaní, hľadáme náklonnosť, bezpečie,odmenu, blízkosť milovanej osoby, a nedostatok toho často nahrádzame jedlom. Sladkosti a jedlo sú často náhradami toho, čo nám chýba - náklonnosti a lásky.Hladovanie potom poukazuje na to, že človek nemá chuť starať sa sám o seba. Od mlada v sebe nesie záťaž z výčitiek od rodiny a blízkeho okolia. Pri žalúdočných problémoch trpia ľudia  malou sebadôverou, podceňovaním seba sama, nízkym sebavedomím.
 
Problémy:
 
      V činnosti žalúdka sa okrem bolesti žalúdka a nútenia na zvracanie môžu prejaviť aj bolesťami nôh, krvácaním ďasien, bolesťami zubov, nedostatkom trpezlivosti. Tvorbu žalúdočných štiav ovplyvňujú aj emócie. Depresia alebo strach ich tvorbu znižujú, rozhorčenie alebo agresivita zvyšujú. Problémy v citovom živote prinášajú žalúdočné ťažkosti. Zápach z úst signalizuje zlé trávenie.
 
     Odporúčam problémy riešiť komplexne, zostavením individuálneho programu úpravy stravy doplnenej o produkty bunkovej výživy jedlo s vysokým energetickým a magnetickým potenciálom, tkanivové soli kôli úprave uvoľňovania hormónov a posilniť telo bioenergiou po  predchádzajúcej konzultácii.
  

 

 

 

 

Niekedy si tak veľmi prajeme byť anjelom, že zabúdame byť dobrým človekom.

Albrecht Goes

Aktuálne články