Newsletter

Chcete dostávať najčersvejsšie informácie priamo do Vašej emailovej schránky?

Slezina
Pankreas
Žalúdok
Tenké črevo
Hrubé črevo
» Žlčník
PečeňNákupný košík


FOHOW

  

Regenračné centrum

SPOZNAJ TELO » Tráviaca sústava » Žlčník

 

 

ŽLČNÍK

 
      Zachytáva žlč, tvorenú pečeňou, a koncentruje ju tým, že z nej odstraňuje veľké množstvo vody. Spolu s pečeňou a podžalúdkovou žľazou reguluje acidobázickú rovnováhu v tele. Najmä žlčník potrebuje vysoký podiel zásad vytvorených v žalúdku. Ak nie sú k dispozícii v dostatočnom množstve, cholesterol, uvoľnený v žlčníku stuhne, zlúči sa s inými látkami a vzniknú žlčníkové kamene.
 
Problémy: 
 
      Bolesti hlavy, ischias, bolesti rebier, bolesti veľkých kĺbov /ramená, bedrá, kolená zvnútra, lakte/, niekedy je postihnutý aj nervový systém. Dysfunkcia žlčníka spôsobuje zápaly, kamene, upchatie žlčníka a žlčovodov, problémy so zrakom /začervenanie, suchosť, poruchy videnia/, nerozhodnosť a stratu odvahy. Ochorenie žlčníka sa môže prejaviť aj vyrážkami a začervenaním na spánkoch, ktoré je sprevádzané bolesťami hlavy, žltnutím pleti, očného bielka a žltým povlakom na jazyku.
 
      Doporučujem problém riešiť komplexne zostavením individuálneho programu úpravy stravy doplnenej o produkty bunkovej výživy po predchádzajúcej konzultácii. Obmedziť živočíšny tuk, mlieko a mliečne výrobky, vyprážané jedlá, fajčenie, alkohol, kávu, užívať ľanové semienka.
 

 

 

 

 

Všetko čo existuje má so mnou niečo spoločné. Čím väčšmi to odmietam, tým viac sa ma to dotýka.

Aktuálne články