Príčiny najčastejších ochorení u detí


ALERGIA

Podstatou ochorenia je porucha činnosti tráviaceho systému. Zápalom zmenené sliznice reagujú neprimerane a celé telo reaguje veľmi prudko na cudzie látky, ktoré sa dostali do organizmu. Prvým príznakom je ekzém, po nejakom čase sa objavuje ochorenie dýchacích ciest a stav sa zhoršuje.

Je potrebné dosiahnuť vyčistenie čriev, zvýšiť pitný režim a upraviť stravu. Neverte, že dieťa z alergie vyrastie. Dá sa jej ale veľmi rýchlo zbaviť. Doplnením bunkovej výživy do stravy sa detský organizmus veľmi rýchlo prečistí a dovyživí.


ANGÍNA, VEĽKÉ MANDLE

U malých detí sú krčné mandle veľmi častým problémom. Tieto deti často užívajú antibiotiká, takmer vždy majú upchatý nos a v súvislosti s tým aj zle počujú. Veľké krčné mandle sú dôkazom poruchy činnosti sliznice čriev, kde dochádza k nahromadeniu toxických látok. Za kvalitu nosných a krčných mandlí zodpovedá sliznica čriev. Následky sú: tvrdá stolica, plynatosť, bolesti bruška. Dieťa má zvýšenú potrebu sladkého, nakoľko sú v črevách parazity a pliesne. Oslabuje sa imunitný systém.

Riešenie nehľadajte vo vybratí mandlí. Tie len signalizujú problém v lymfatickom systéme. Zmenou stravy, úpravou pitného režimu a doplnením bunkovej výživy do stravy sa detský organizmus veľmi rýchlo prečistí a posilní sa imunitný systém.


ASTMA

Astma u detí je alergického pôvodu a vzniká ako následná reakcia detského organizmu na nahromadené toxické látky v dýchacom a tráviacom trakte. Dlhodobý kašeľ je častý u detí, ktoré začnú piť kravské mlieko. Mlieko im spôsobuje zvýšenú tvorbu hlienov v dýchacom a tráviacom systéme, dokonca aj v ušiach.

Problém sa začne častým kašľom, dieťa začne užívať lieky a ak sa nasadia antibiotiká, dôjde k poruche rovnováhy baktérií v tráviacom trakte, zmnoženiu pliesní na slizniciach čriev a zhoršeniu tvorby protilátok. Môžu sa objaviť ekzémy a po čase ochorenie dýchacích ciest. Koža, pľúca a črevá pracujú spolu. Za dobrú činnosť priedušiek a vôbec celých pľúc zodpovedá aj pečeň a zase pľúca zodpovedajú za dobrú činnosť žíl a ďalších orgánov.

Problém je odstrániteľný úpravou stravy, vyčistením čriev a dovyživením organizmu bunkovou výživou.


CELIAKIA

Toto ochorenie sa stáva čoraz častejším. Je to ochorenie sliznice tenkého čreva, kedy dôjde k zápalovým zmenám a postupne k poškodeniu sliznice. Príčinou je neschopnosť spracovať lepok, lebo sa netvorí enzým z dôvodu porušenia génov v bunkách. Deti trpia nechutenstvom, mávajú časté stolice a bývajú veľmi chudé. Oslabenie imunitného systému je sprievodným znakom, nakoľko tvorba protilátok na sliznici čriev je oslabená.

Choroba je vyliečiteľná! Špeciálne upravenou stravou dodáme do tela predovšetkým prirodzenú bielkovinu, ktorá tvorí základ pre zdravý imunitný systém, obnoví funkciu buniek, syntézu bielkovín a zdravé delenie buniek.


OCHORENIE NERVOVÉHO SYSTÉMU, EPILEPSIA 

Nervový systém je jeden z najcitlivejších systémov ľudského tela. Nervový systém sa vyvíja asi do 28-ho roku života a je veľmi citlivý na dostatok potrebných látok v strave a veľmi precitlivelý na účinok toxických látok. Napríklad nedostatok vitamínu C v strave vyvoláva nepokoj detí, prekyslenie v črevách vyvoláva podráždenie nervov v črevnom systéme, čo sa prejavuje v hyperaktivite.

Bunková výživa je prirodzená výživná strava. Jej užívaním sa zlepší činnosť slizníc tráviaceho systému a zlepší sa tak aj vývoj nervového systému. Prejavy záchvatov sa stratia v krátkej dobe a natrvalo.


NECHUTENSTVO    

Ak dieťa odmieta jedlo, vždy má k tomu dôvod. Pri nechutenstve je dôležité vyšetriť činnosť obličiek. Často sú príčinou nechutenstva. Pri zápalových zmenách na sliznici tráviaceho systému deti nielenže nechcú jesť bežné jedlo, ale veľmi často idú za sladkým, čo spôsobuje prítomnosť pliesní a parazitov v črevách. Stolica býva silne zapáchajúca a striedavo tvrdá a riedka s prítomnosťou hlienov. Dieťa sa často sťažuje na bolesti bruška.

Doporučujem do stravy doplniť bunkovú výživu, obmedziť sladkosti, bielu múku a živočíšne bielkoviny. Upraviť pitný režim na čistú vodu.


OBEZITA

Tučnota u detí je v súčasnosti stále väčší problém. Ako dosiahnuť zníženie hmotnosti u dieťaťa, ak mu nemôžeme znížiť prísun jedla?

Prvou podmienkou je naučiť dieťa piť dostatok vody a dosiahnuť dobré vylučovanie. Do stravy zaradíme bunkovú výživu, ktorá obsahuje rastlinnú bielkovinu. Jej účinkom sa vyrovnáva hladina cukru v krvi pri udržaní dostatku energie. Zároveň sa tvorí beztuková svalová hmota a zrýchli sa spaľovanie tukovej hmoty. Postupne sa stratí neprimeraný pocit hladu. Deti s nadváhou potrebujú pomoc, pretože si samé pomôcť nedokážu.


ONKOLOGICKÉ OCHORENIE

Rovnako ako u dospelých, aj u detí je príčinou onkologických ochorení prekyslenie vnútorného prostredia organizmu. Ide prevažne o toxické látky, ktoré sa do dieťaťa dostali z tela matky. Tieto deti majú veľmi oslabený imunitný systém .

Prvým predpokladom liečenia je čistenie organizmu postupným zvyšovaním pitného režim a dovyživenie organizmu. Pri onkologickom ochorení je potrebné dodať do organizmu prirodzenú bielkovinu. Obsahuje ju bunková výživa. Je to zdravé jedlo, ktoré sa veľmi ľahko vstrebáva a dodáva telu potrebné mikroživiny, čím sa posilňuje činnosť jednotlivých systémov tela a celkovo sa zlepšuje výživa organizmu. Je to jediná strava na trhu, ktorá je svojím zložením zásaditá, čím udržiava v tele acidobázickú rovnováhu. Upraví chemické zloženie telových tekutín, čo je predpoklad prežitia buniek. Užívanie bunkovej výživy nie je náhrada liečby. Bunková výživa na maximum podporí telo k samoliečeniu obnovou funkcie buniek. To žiadne lieky nedokážu.


ZAOSTÁVANIE VO VÝVOJI

Ak zistíte akékoľvek zaostávanie vo vývoji dieťaťa, nestrácajte čas, a hneď urobte niečo preto, aby ste dieťaťu pomohli. Dieťa sa vyvíja, rastie a tak je stále veľká šanca pomôcť mu.

Už od šiesteho týždňa pridávame deťom do mlieka bunkovú výživu. U detí do jedného roka sa veľmi pekne zlepšuje pevnosť svalstva a celková schopnosť pohybu. U starších detí sa zlepšuje pozornosť a rozvoj reči. Dieťa s diagnózou autizmu, ktoré bolo vyradené vo veku 9 rokov zo školy ako nevzdelateľné, sa po užívaní bunkovej výživy začalo o všetko zaujímať, zlepšila sa jeho pozornosť a schopnosť učiť sa. Bunková výživa má veľmi dobrý vplyv na svalovú silu a dobrú činnosť nervového systému. Dôležitá je činnosť tráviaceho systému, ktorý zásobuje celé telo živinami. Najdôležitejšia je bielkovina, ktorú si telo nedokáže ukladať do zásoby, a od ktorej závisí prežitie každej bunky. Všetky deti majú právo na zdravý a plnohodnotný život. Doprajme im ho.