BUNKOVÁ VÝŽIVA - OZDRAVENIE BYLINAMI 


Výhody bylín


Bezpečnosť

Sú byliny, ktoré môžeme zaradiť medzi potraviny, liečivé byliny ale aj jedovaté druhy. Bunková výživa je v zložení liečivých a potravinových bylín. Byliny majú pozitívne účinky na zdravie. Nežiadúce účinky majú len jedovaté byliny pri svojom nadmernom užívaní.

Prírodnosť

Slovo prírodné sa v dnešnej dobe často zneužíva, ale byliny patria medzi prirodzenú súčasť našej stravy počas celého vývoja ľudstva. Náš organizmus preto na byliny reaguje prirodzene. Synergické účinky látok v bylinách pôsobia prirodzene. Bunková výživa obsahuje organické, prírodne spracované byliny bez balastných a škodlivých konzervačných látok s dostatkom vlákniny zabezpečujúcej čistenie organizmu od nestrávených zvyškov.

Celkový účinok

Bunková bylinná strava pôsobí na organizmus celostne, holisticky. Ochorenie, ako napríklad prechladnutie, odráža nerovnováhu v organizme a chorý orgán ovplyvňuje telo i myseľ. Oslabené trávenie poškodzuje pečeň, oslabená pečeň negatívne ovplyvňuje imunitný systém. Kombinácia bylín v podobe stravy pôsobí celostne na nerovnováhu v organizme. Najväčšia výhoda bylinnej liečby vychádza z jej preventívneho a liečebného účinku u chronických chorôb.

Výhody bunkovej výživy


Regulácia hmotnosti

Na celom svete je približne 1,6 miliardy dospelých ako aj detí trpiacich nadváhou, 400 miliónov z nich sa považuje za obéznych! Bunková výživa pomôže dosiahnuť optimálnu hmotnosť a postavu. Menej než 220 kalórií v jednom kokteily pomôže jednoducho obmedziť denný príjem kalórií.

Vďaka obsahu prospešného sójového proteínu dodáva pocit nasýtenia na dlhú dobu, čím pomáha odolať pokušeniu na maškrtenie medzi hlavnými jedlami.

Spomalenie procesu stárnutia

Sójový proteín podporuje udržanie optimálnej hladiny cholesterolu v krvi. Vysoký obsah vlákniny podporuje optimálnu činnosť tráviaceho ústrojenstva, ktorá sa postupom veku typicky spomaľuje.

Aktívny životný štýl

Stres a časový tlak vyplývajúci zo súčasného náročného životného štýlu sa neustále zvyšuje, preto je veľmi dôležitá rýchla a jednoduchá príprava kvalitného výživného jedla. Prospešný sójový proteín v bunkovej výžive podporuje udržanie hladiny energie, takže organizmus ľahšie zvládne aj náročný každodenný program.

Energia a pohyb

Prieskumy ukazujú, že si ľudia stále viac uvedomujú význam pravidelnej fyzickej aktivity. Bunková výživa vám pomôže dosiahnuť maximálnu možnú výkonnosť vďaka vysokému obsahu proteínov, ktoré podporujú tvorbu beztukovej svalovej hmoty - ak je konzumovaná v spojení s vhodným cvičebným programom.

Biochemické tkanivové /bunkové/ soli 


"Obnova bunky a tým aj celého tela je výsledkom vyrovnania deficitu organických solí a bielkoviny"                                                                                      

 Dr. Wilhelm H. Schüssler 


Biochemické tkanivové soli sú tvorené súborom 12-tich základných minerálnych solí, ktoré sa nachádzajú v tkanivách a bunkách ľudského organizmu. V 19. storočí biochemické soli definoval Dr. Wilhelm H. Schüssler. Identifikoval a určil 12 minerálnych tkanivových solí a záverom jeho výskumu bolo poznanie, že nedostatok niektorej z týchto solí vedie k narušeniu bunkového metabolizmu, prípadne až k narušeniu zdravia. Ak je príslušná tkanivová soľ pravidelne doplňovaná vo forme, v ktorej môže byť bunkami znova využitá, môžu bunky opäť dosiahnuť schopnosť normálne fungovať. Ide o zlúčeniny sodíka, draslíka, železa, vápnika, síry, fosforu, chlóru a kremíka, ktoré sa nachádzajú v ľudskom organizme. Minerálne anorganické látky sú ťažko vstrebateľné. Empiricky bolo zistené, že najlepšia vstrebateľnosť je pri spracovaní anorganického materiálu homeopatickou trituráciou na potenciu D6 - minerálne látky sa v tejto rezonančnej forme nachádzajú aj prirodzene v potrave.

Tkanivové soli sú vyrábané na základe zákona deficiencie - telu dodáme to, čo mu podľa istých príznakov chýba, pričom kvantitatívna dávka je tiež veľmi dôležitá. Pri správnom užívaní sa tkanivové soli stanú spoľahlivou náhradou liekov bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Jačmeň a chlorella - prísun živej energie do tela


Úžitok jačmeňa


Nápoj z mladého jačmeňa je svieži enzymatický nápoj plný biologicky aktívnych látok. Predstavte si mladú rastlinku jačmennej trávy ako klíči, preráža tvrdú kôru zeminy a dynamicky rastie smerom hore k slnku. Tento druh energie a vlastností nám rastlinka odovzdáva. Zbiera sa v období svojej najvyššej vitality, kedy priamo saje nesmierne množstvo živín a energie zo zeme, vody, vzduchu a slnka. V tichu svojho rastlinného tela spracováva základné stavebné kamene a pretvára ich na zložitejšie látky. Tie potom vo svojom tele odovzdáva všetkým nadradeným životným formám.

Zelené potraviny /nápoj z mladého jačmeňa je jedným z príkladov/ môžeme vnímať ako pomyselnú potravinovú základňu. Podobne ako sú pevné základy predpokladom úspešnej a bezpečnej stavby rodinného domu, sú zelené potraviny predpokladom pevnosti a bezpečia našej stravy. Takéto vnímanie úlohy zelených potravín je dôležitejšie než bádanie nad zoznamami izolovaných účinných látok a ich izolovaných účinkov. Hans Günter Berner v knihe "Hladovanie nad plným hrncom" vykresľuje človiečika, ktorý sa napcháva, priberá, ale napriek tomu umiera na nutričnú podvýživu...

Vyčerpaná pôda rodí "hladné" plodiny. Tie zase "sýtia" nás, preto aj napriek tuku okolo pása umierame od hladu...


Úžitok chlorelly


Chlorella - táto smaragdová "konzerva" plná vitálnych látok - bola pre svet objavená nie vďaka masívnej reklame, ale preto, že funguje.

Fungovanie má v popise práce - táto jednobunková sladkovodná riasa totiž patrí medzi najjednoduchšie formy života, od ktorých závisia formy vyššie, komplexnejšie a zložitejšie. Je svojbytná, samostatná a pre život dokonale vybavená. Podobne ako ostatné fotosyntetizujúce organizmy, je predpokladom a základom celého vyššieho potravinového i životného reťazca.

Chlorella je kvalitným "palivom" a výberovou potravou pre naše bunky. Môžeme ju vnímať ako organicky pestovanú zeleninu najvyššej kvality...

Bielkoviny v dennej strave


O bielkovinách ako sú svaly, kolagén, elastén, hormóny, enzýmy, kostná dreň, biele krvinky, červené krvinky, hemoglobín, pigmenty atď. sa všeobecne vie, že sú zásobárňou tepelnej energie, stavebným, kontrolným, transportným, skladovacím, informačným prvkom živých organizmov. Sú dôležité pre fungovanie tela a pre obnovu a regeneráciu ciev. Naše telo nedokáže bielkoviny ukladať ani si ich nedokáže samo vytvárať, preto je potrebné prijímať každý deň dostatok bielkovín v strave. Každé jedlo ktorého obsah netvoria živé bielkoviny, spôsobí pri ďalšom spracovaní v tele stratu telesných bielkovín. Čim je strata bielkovín väčšia, tým rýchlejší je proces stárnutia, prejavom čoho sú najmä: nedostatočný vývoj u detí /telesný, duševný, mentálny/, choroby, únava, pokles výkonnosti, oslabená imunita, slabé vylučovanie odpadu z tela a s tým súvisiace onkologické ochorenia.

Zdravé bielkoviny si môžeme pripraviť doma alebo si ich pravidelný príjem zabezpečíme vo forme živých potravinových doplnkov. Živých znamená, že priamo ovplyvnia náš organizmus energeticky aj zdravotne smerom k zlepšeniu. Bielkoviny tvoria základ existencie fyzického tela...

Prírodné karotenoidy - účinná pomoc v uzdravovaní a aktívnej prevencii


Rastlinné karotenoidy zlepšujú vibračnú komunikáciu medzi jednotlivými bunkami.

Žltá, oranžová, červená, fialová, zelená. To je sfarbenie charakteristické pre tekvicu, papriku, paradajku, avokádo, mrkvu, baklažán, špenát, brokolicu, kapustu, uhorky, pomaranče, grepy, melóny. Všetky majú niečo spoločné - obsahujú široké spektrum rôznych karotenoidov. Niektoré výrazne väčšie množstvo, iné menej.

Karotenoidy sú antioxidanty, ktoré chránia organizmus pred poškodením voľnými radikálmi, chránia jednotlivé bunky pred poškodením, podporujú medzibunkovú komunikáciu v tkanivách, podporujú imunitu, sú prekurzormi vitamínu A, chránia pokožku pred UV žiarením a popáleninami. Výrazným spôsobom tak pomáhajú v prevencii aj liečbe rôznych ochorení od zlyhania imunity, cez prechladnutia, kožné problémy, popáleniny, rany, tráviace problémy až po rakovinu. Je to skupina nielen rastlinných, ale aj bakteriálnych či živočíšnych pigmentov.

Veľké množstvo karotenoidov obsahujú všetky aj zelené rastliny - β-karotén, α-karotén, luteín, violaxantín, neoxantín, zeaxantín, kryptoxantín a mnoho ďalších. Ich prítomnosť je však maskovaná zeleným farbivom chlorofylom. V súčasnosti je známych okolo 600 rôznych druhov karotenoidov. Známe je aj to, že fyziologicky účinné sú len karotenoidy v prirodzenej väzbe, no nie synteticky pripravené. To znamená, že jedna mrkva je oveľa efektívnejšia, ako jedna tableta s obsahom karoténu.

Všetky rastliny, bylinky, koreniny, zelenina, ovocie, obsahujú okrem cenných nutričných látok aj rôzne fytolátky. A práve takáto väzba rôznych karotenoidov navzájom spolu s inými látkami umožňuje efektívnejšie vstrebávanie, využitie, aj vylúčenie nepotrebného množstva z organizmu. Karotenoidy sa vstrebávajú predovšetkým v tenkom čreve. V ľudskom organizme dochádza denne k obnove buniek. Denne vznikajú v našom tele aj rakovinové bunky, avšak imunitný systém a okolité bunky ich dokážu odstrániť. Na udržanie takejto rovnováhy v organizme bunky prijímajú aj vysielajú medzi sebou signály. Na základe týchto signálov - komunikácie medzi nimi, dochádza buď k obnove buniek, alebo k odumieraniu buniek. To isté platí aj v prípade rastu a regenerácie buniek. Bunky, ktoré vibrujú na veľmi nízkych vibráciách, už neplnia svoju funkciu a nie sú schopné regenerácie. Prijímajú z okolitých buniek signál na tzv. programovanú bunkovú smrť - apoptózu. Tento signál môže vychádzať aj zo samotnej bunky alebo aj z imunitného systému. To znamená, že strážcom energetickej rovnováhy v organizme je imunitný systém, ale aj každá jedna bunka. Pri zneškodňovaní nepotrebných buniek takouto cestou nedochádza k poškodeniu okolitých buniek. Je to prirodzený fyziologický dej prebiehajúci v našom organizme neustále. Problém nastane vtedy, ak je apoptóza blokovaná, a bunky sa v podstate bez prestania delia, ako je to napríklad v prípade rakoviny, ale aj autoimunitných ochorení či niektorých vírusových infekcií.

Akým spôsobom k dosiahnutiu homeostázy /tepelnej rovnováhy/ v organizme prispievajú karotenoidy a ako bojujú proti rakovine? Rastlinné karotenoidy pôsobia protirakovinovo tým, že zvyšujú tok regulačných signálov medzi bunkami, čím podporujú správnu komunikáciu medzi zdravou a poškodenou bunkou. Zvýšením do zdravej vibrácie rakovinovej bunky, dochádza k zvráteniu jej degeneratívneho procesu na proces regeneračný /takouto formou dochádza k uzdravovaniu tkanív tela/. Ďalšou dôležitou vlastnosťou karotenoidov je, že sú súčasťou činnosti imunitného systému. Vibračnú komunikáciu na úrovni fyzického tela medzi jednotlivými bunkami dokážu karotenoidy posilniť. Čisté, odkyslené a energeticky kapacitne naplnené telo tvorí predpoklad pre zdravú psychiku, emočnú a duševnú vyrovnanosť. Bližšie k poznaniu pravdy nás viac prepojí s prírodou aj navzájom.

Hladinu karotenoidov v koži meriame BIOFOTONICKYM SKENEROM s 98% presnosťou. Nameranú hodnotu vieme zvýšiť špeciálne upravenou výživou s vysokým energetickým /vyžarovacím/ potenciálom.

Biologicky aktívne doplnky stravy FOHOW


Proč jsou potřebné Biologicky Aktivní Doplňky stravy (BADy)?

Nabízíme vám informaci o výsledcích získaných během 5 tisíc let existence východní alternativní medicíny. Alternativní medicína je zaměřena na zlepšení stavu lidského organizmu, normalizaci jeho Jin a Jang energie pomocí akupunktury, moxy, přírodních preparátů a jiných fyzikálních metod. Akupunkturu doplňují a velmi dobře se k ní hodí přírodní preparáty, protože jenom přírodní látky nesou bio-informace a základní živiny, minerály a další látky potřebné pro obnovu buněk. Akupunktura rychlé ovlivňuje a normalizuje určitý systém orgánů. Sport, cvičení, jóga, masáže, meditace, bioenergetické a fyzikální metody uzdravení organizmu normalizují energetický stav člověka pouze na krátkou dobu a nedodávají organizmu potřebné živiny a látky. Užíváním bioinformačních přírodních preparátů pacient může pomoci sám sobě a urychlit proces uzdravení, sám vycítí, že správně bere přírodní přípravek potřebný pro svůj organizmus. Vzhledem k přírodním preparátům a v nich obsaženým živinám probíhá regenerace buněk, tkání, orgánů, stejně jako omlazení těla mnohonásobně rychleji.

Profil poradcu pre bunkovú výživu


Ing. Anna Orgovánová, absolvent kurzu akreditovaného Alianciou výživových poradcov register č.j. VS/1-1/65-450/06-R.MV ČR. Č. 114/09 s medzinárodnou platnosťou, ktorý oprávňuje k vykonávaniu pracovnej činnosti Poradca pre výživu NUTRIS.


Za posledných 50 rokov sa zásadne zmenila rovnováha živín a mikroživín v potravinách aj na našom tanieri. Môžu za to zmeny v spôsobe pestovania poľnohospodárskych produktov a spracovávania potravín, ale aj neznalosť a konzumná pasivita ľudí. Napríklad technológiou spracovania bielkovín sa z trhu stratila ponuka biologicky aktívnej bielkoviny na podporu životne dôležitých orgánov hladkého svalstva, v krmive sa zmenila rovnováha dôležitých mastných kyselín, ktoré potrebuje mozog aj svaly k tomu, aby správne fungovali, jeme stále menej čerstvých potravín a v našej strave stále viac pribúda technologicky spracovaných tukov a cukrov.

Ľudia cítia vplyv stravy na ich fyzickú a duševnú kondíciu, ale nevedia vyriešiť rozpor medzi potrebou správnych potravín a ponukou trhu. Zdá sa, že pokiaľ nedôjde k radikálnej zmene spôsobu, akým sa potraviny pestujú a spracovávajú, zostanú zdravé a výživné pokrmy i naďalej málo dostupné.


Poradca pre bunkovú výživu


ovláda kategorizáciu potravinárskych výrobkov, funkčných potravín, doplnkov stravy, predpisy kontrolujúce ich výrobu, spracovanie, registráciu a hygienické ošetrenie

orientuje sa bezpečne v kategórií živín a mikroživín, tj. pozná ich parametre, biologickú hodnotu /vstrebateľnosť/, ich význam pri prevencii civilizačných chorôb

vie odborne zostaviť jedálny lístok z hľadiska všeobecných aj špeciálnych požiadaviek klientov /manažérov, športovcov, ľudí s nadváhou alebo podváhou atd./

ovláda výživové doporučenia pre tehotné ženy, deti, mládež, seniorov

pozná zásady dietologickej spolupráce s trénermi, inštruktormi a cvičiteľmi vrcholového športu

ovláda problematiku oxidačného stresu, hlavne jeho nepriaznivých dôsledkov

vie zostaviť, interpretovať a v bežnej praxi používať niektoré indexy jednotne používané v aplikovanej praxi poradcu pre výživu napr. BMI %, GI, bazálny metabolizmus, energetický výdaj a energetický príjem zastúpený v strave

pozná zásady pitného režimu a vie ich adaptovať pre rôznych užívateľov


Poradca pre výživu pomôže z dostupných potravín a potravinových doplnkov zostaviť zdravý a funkčný jedálniček. Ponuka je určená pre rodiny, športovo-aktívnych ľudí, chorých ľudí, na podporu nárastu energie vo svaloch a rýchlejšie zotavovanie sa v priebehu i po ukončení liečby.

Zmena stravovacích návykov a ďalšie režimové opatrenia prinášajú v niektorých prípadoch lepšie výsledky než lieky alebo pomoc terapeuta, u športovcov lepšie výkony bez dopingu a u kondične cvičiacich vo fitcentrách rýchlejšie dosiahnutie kondície, očakávaných telesných tvarov a zloženie tela.