UZDRAV SA SAMA/SÁM


Chorí a slabí - prví v rade


Genetický potenciál ľudského tela je okolo 120 - 130 rokov.

To znamená, že naše telo bolo na takúto dobu "stvorené". Všetci vieme, že skutočnosť je úplne iná a my zomierame oveľa skôr. Väčšina z nás sa s tým už zmierila... Musí to však tak byť?

Schopnosť zdravého tela ničiť baktérie a vírusy je vždy väčšia ako ich schopnosť množiť sa. Baktérie a vírusy, ktoré útočia na ľudské tkanivá, nikdy nenapadnú zdravé tkanivo! Vždy napadnú len to slabé a choré, ktoré sa pre nich stáva veľmi dobrou "potravou".

Posilnite zdravie svojich detí zdravou výživou


Deti sú veľmi vďačné za všetko, čo im umožní hrať sa a tešiť zo života...

Organizmus dieťaťa nie je zmenšenina organizmu dospelého človeka. Je to jedinečný systém, ktorý sa po narodení ďalej vyvíja, preto je oveľa citlivejší na nedostatok živín a na prítomnosť toxických látok v potrave. Už v tele matky sa stretáva s účinkami toxických látok.

Je preto veľmi dôležité, aby tehotné aj dojčiaca ženy mali správnu výživu s minimom toxických konzervačných látok a aby mali dobré vylučovanie.

Zdravá výživa podporí u dieťaťa regeneráciu slizníc celého tela, pravidelnú stolicu, vyrovnanú kyslosť organizmu, posilnenie imunitného systému, prísun živín pre zdravý telesný a duševný vývoj, minimalizáciu prejavov dedičných chorôb, aktívnu prevenciu voči ochoreniam z chemických látok obsiahnutých v bežnej strave.


Príčiny najčastejších ochorení u detí


Alergia, angína, veľké mandle, astma, celiakia, ochorenie nervového systému, epilepsia, nechutenstvo, obezita, onkologické ochorenie, zaostávanie vo vývoji

Dospelí


Nedovoľte, aby sa vaše telo dostalo do situácie, kedy už nebude mať dostatok energie a schopnosti regenerácie, kedy sa už rozbehnú chorobné procesy v plnej sile!

Urobte pre svoje zdravie niečo ešte kým má váš organizmus dobrú regeneračnú schopnosť a dostatok energie na úpravu systémov a dobrú detoxikáciu.


Príčiny najčastejších ochorení u dospelých


Alergia, chronické ochorenie kĺbov, ochorenie pečene, prekyslenie organizmu, klimaktérium, dna, krvný tlak, rakovina, žalúdočné problémy, neplodnosť, stres, ochorenie pohlavného systému mužov, vegetatívna acidóza - ochorenie nervov, ateroskleróza

Správne raňajky


Správne raňajky by mali spĺňať 4 hlavné kritéria: 1. obnoviť energiu spotrebovanú za uplynulých 24 hodín, 2. obnoviť zásoby stavebných jednotiek spotrebovaných za uplynulú noc, 3. obnoviť zásoby vody, 4. udržať hladinu energie na normálnej úrovni.

Najčastejšou príčinou nadváhy a mnohých ďalších zdravotných ťažkostí sú práve nesprávne raňajky. 


Raňajky s obsahom sacharidov

Ráno spôsobujú jednoduché sacharidy /sladké rafinované cereálie, biele pečivo, toasty, atď./ okamžitý vzostup hladiny cukru v krvi. Táto zásoba cukru musí byť v organizme vyrovnaná. Prebytok cukru, ktorý nie je spotrebovaný na energiu, je premenený a uložený ako tuk. Následkom toho klesá hladina cukru v krvi a telo si žiada ďalšie sacharidy. Tento cyklus sa opakuje 2-3 krát denne. Je to negatívny cyklus, ktorý je jednou z najčastejších príčin vznku nadváhy a mnohých ďalších zdravotných ťažkostí.


Vynechávanie raňajok

Ak vynecháte raňajky, hladina cukru klesne pod normálnu úroveň a to pre vás znamená útok chuťových buniek a pokles energie. Znova obraciate pozornosť k jednoduchým sacharidom, aby ste dosiahli rýchle zvýšenie energie. Jednoduché sacharidy spôsobia rýchly vzostup hladiny cukru v krvi a tento prebytok musí byť v organizme vyrovnaný. Prebytočný cukor sa premieňa na tuk. Tento cyklus sa opakuje 2-3 krát denne. Je to negatívny cyklus, ktorý je jednou z najčastejších príčin vzniku nadváhy a mnohých ďalších zdravotných ťažkostí. 


Raňajky s obsahom vyváženého množstva proteínov

Takéto raňajky zásobujú organizmus všetkými nevyhnutnými živinami a energiou bez toho, aby spôsobili zvýšenie hladiny cukru. Pomáhajú predchádzať vzniku závislosti na sacharidoch počas dňa. Týmto spôsobom zostávajú chuťové bunky pod kontrolou, chuť po sacharidoch /čokoláda, rôzne maškrty, pečivo, rýchle občerstvenie, perlivé nápoje, sladené nápoje, alkohol, káva, cigarety, atď./ mizne a organizmus pre získanie energie využíva vlastné zásoby uloženého tuku. 

Rady pre život bez chorôb


Postupne zmeniť stravu. Podľa možnosti nejesť mäso a žiadne bravčové mäso. Zdravú bielkovinu konzumovať vo forme bunkovej výživy, v bežných potravinách sa už dávno nenachádza. Mlieko, mliečne výrobky, mäsové výrobky, cukor, káva, alkohol značne prekysľujú organizmus. Jesť čo najviac prirodzenej stravy. Piť dostatok čistej vody, minimálne 4 dcl na 10 kg váhy. Obmedziť na minimum pitie kávy a čierneho čaju. Jesť pravé veci v pravý čas.

Myslieť pozitívne a uvoľniť tok životnej sily. Uvedomele čerpať pozitívnu energiu.

Ráno a večer vykonávať pravidelnú psychohygienu. Oslobodiť sa od pocitov viny a opustiť minulosť.

Mentálne preformovať staré modely správania.

Už si nedovoliť hnev.

Zrušiť strach, pocity viny a stres.

Žiť v prítomnosti a napĺňať momentálnu chvíľu.

Ak treba niekomu niečo odpustiť, urobiť to podľa možnosti ihneď.

Každého človeka prijímať takého, aký je.

Skutočne súhlasiť so Životom, vždy znova si tento súhlas uvedomovať a udržiavať v mysli.

Mať rád sám seba a uvedomovať si to.

Dopriať si dostatok pohybu alebo pravidelne pestovať mentálnu gymnastiku.

Každé ráno si obliecť správne "duchovné šaty" - toleranciu, trpezlivosť, pokoj - vždy prispôsobené požiadavkám dňa.

Spoznať, kto skutočne som, a deň prežívať s vedomím svojho pravého Ja. V tomto skutočnom seba-vedomí riešiť úlohy a podporovať intenzívne pôsobenie svojho pravého Ja. To je skutočná seba-realizácia.

Opakovane vyjadrovať vďačnosť. Veľmi to posilňuje.

Toto sú rady, ktorých sa pridržiavam, a veľmi to pomáha mne aj mojim klientom. Len nezačnite meniť všetko naraz. Stačí urobiť prvý krok a rozhodnúť sa chcieť zmeniť pár vecí v živote. Ostatné dokážeme spolu.

TEŠÍM SA NA KAŽDÉHO Z VÁS !