KRVNÝ OBEH


Srdce


Srdce nemá rado stres a potrebuje rozumnú výživu. Pri strese sa zvyšuje adrenalín a kortizol - hormóny, ktoré človeka chránia pred nebezpečenstvom tým, že pripravia cievy, srdce a svaly na akciu. Trvalý stres narúša imunitu a môže vyvolať chorobu. Srdce je sval, a ako každý sval potrebuje dostatok výživných látok, bielkovinu, vitamíny, hlavne horčík a dostatok kyslíka /pohyb/ a nerušenú inerváciu /voľnú krčnú a hrudnú chrbticu/. Svaly reagujú na negatívne informácie oslabením, na pozitívne napnutím. Ak ste pod psychickým a emočným tlakom, zmeňte svoj život!

Problémy:

Bušenie srdca, nespavosť, zmetenosť, hystéria, červené škvrny v hornej časti ľavej polovice tváre. Pri ochorení ide o nedostatočné okysličenie krvi a v tejto súvislosti sa objavuje namodralé sfarbenie pier, jazyka i tváre. Namodralá farba medzi nosom a ústami znamená ohrozenie života. Srdcu zodpovedá špička nosa a jazyka. Bledý jazyk značí problém krvného obehu a teplotu, červený nos preťaženie srdca. Ryha na konci nosa uprostred značí šelest na srdci. Doširoka rozložený opuchnutý nos upozorňuje, že i srdce bude rozšírené.

Doporučujem problémy riešiť komplexne zostavením individuálneho programu úpravy stravy doplnenej o produkty bunkovej výživy po predchádzajúcej konzultácii.

Termoregulácia organizmu


Termoregulácia organizmu je kontrola a udržiavanie teploty tela. Naše telá si v akýchkoľvek podmienkách udržiavajú takmer rovnakú teplotu. Priemerná telesná teplota je 37°C a kontroluje ju časť mozgu nazývaná podlôžko, ktorá funguje ako termostat. Pri horúčke alebo podchladení prestáva tento termostat pracovať. Telo reaguje na nečakané zmeny stabilného stavu pomocou kontrolného mechanizmu nazývaného spätná väzba, ktorý pôsobí pomocou hormónov a nervov.

Telesné teplo vzniká pri chemických reakciách v tele. Pochádza z činnosti pečene, obličiek, mozgu, ale aj pôsobením niektorých hormónov, fyzickou aktivitou a vyčerpaním. Na udržanie správnej hladiny telesného tepla má najväčší vplyv pečeň a lymfatický systém, ktorý sa stará o zbavovanie tela škodlivých látok.


Problémy:

Potenie, triaška, infekcie, kožné problémy, celulitída, nadváha, psychické problémy, narušená hormonálna činnosť. Zvýšená alebo znížená teplota, bolesti očnej jamky, bolesti uší a porucha sluchu, bolesť ďasien, ramien, prsníka a malíčka, zvýšená potivosť, triaška.

Doporučujem problémy riešiť komplexne zostavením individuálneho programu úpravy stravy doplnenej o produkty bunkovej výživy po predchádzajúcej konzultácii.