ROLLETIC - MASÁŽNY REHABILITAČNÝ STROJ 


Rolletic - masážny rehabilitačný stroj, ktorý vznikol na základe požiadaviek lekárov, masérov a tiež klientiek, ktorým mal pomôcť pri odstraňovaní celulitídy v oblasti stehien, sedacích svalov, brucha, ale i podpazušia a lýtok.

Počas masáže chodidiel dochádza k masírovaniu všetkých akupunktúrnych /akupresúrnych/ bodov na chodidle, čo má priaznivý vplyv na vnútorné orgány a blahodarne tak ovplyvňujeme celkový zdravotný stav. Masáž je vhodná pre všetky vekové kategórie. Ďalšou podstatnou a účinnou stránkou masáže na Rolleticu je schopnosť formovať postavu, odstrániť celulitídu a zmenšiť objem masírovaných častí tela /úbytok v centimetroch/.

Masážny stroj Rolletic využíva jednu z metód čínskej medicíny. Terapeutická masáž je spomenutá aj v "Liečebnej knihe žltého cisára" z obdobia dynastie Qin a Han.

Stimulačné účinky sa dosahujú pomocou masáže v oblastiach akupunktúrnych dráh, zasahujú vzdialené časti tela alebo s nimi spojené vnútorné orgány. Vzájomným ovplyvňovaním a masážnym pohybom v dráhach dochádza k regulácii a usmerňovaní energie Qi (životná energia), regulácii prvkov Jin A Jang, regulácii toku krvi a regulácii funkcií vnútorných orgánov. Výsledkom je potom kladné ovplyvňovanie celkového stavu telesného aj duševného.

Bezprostredným pôsobením na príslušnú oblasť vzniká účinok miestny - zlepšenie výživy kožných buniek a k zlepšeniu ich činnosti. Pokožka sa stáva pevnejšia a pružnejšia. Výrazne sa zlepšuje metabolizmus tukového tkaniva, dochádza k rýchlejšiemu vyprázdňovaniu povrchových žíl, lymfatických ciev, zlepšuje látkovú výmenu v oblasti kože, podkožia a svalov. Vyššie uvedený terapeutický efekt významne zasahuje a eliminuje faktory hrajúce významnú rolu v etiopatogenéze vzniku celulitídy. Behom ošetrenia dochádza rovnako k uvoľneniu blokov svalových skupín, zrastov, zmäkčeniu jaziev, spevneniu pokožky, redukcií objemu masírovanej partie a vymiznutiu celulitídy.

Ďalším priaznivým efektom masáže prístrojom Rolletic je uvoľnenie vnútorných opioidov, látok podobných morfiu. Tieto látky tíšia bolesť, spôsobujú pocit uvoľnenia, telesného blaha a spokojnosti. Terapeutické využitie masážneho stroja Rolletic má široké indikačné možnosti a výborný terapeutický efekt. Metóda liečby je bezpečná, bez vedľajších účinkov.

Kontraindikácia: akútne infekčné ochorenie, ochorenie srdca, vysoký krvný tlak, krvné ochorenia, kostná TBC, nádorové ochorenie, tehotenstvo

Pred ošetrením prístrojom Rolletic by nemal byť klient ani hladný ani bezprostredne po jedle. Posledné jedlo doporučujeme 30 minút pred masážou, ďalšie jedlo až 30 minút po liečbe. V období menštruácie nemasírujeme brušné partie a krížovú oblasť.

Niekedy sa počas prvého ošetrenia objaví mierna bolesť ošetrovaných partií, pocit tepla alebo začervenanie ošetrovaného miesta. Tieto obtiaže však rýchle ustúpia sami.

Pre prvé dve sedenia doporučujeme dobu 20 minút, v ďalších sedeniach dobu na 40 - 45 minút. Výsledný efekt ošetrenia prístrojom Rolletic ako lokálny tak i celkový je merateľný okolo siedmeho sedenia. V masážach pokračujeme podľa individuálneho priania klienta pravidelnými alebo udržiavacími masážami.

ROLLETIC je účinný masážny stroj, ktorý pri pravidelnom používaní dokáže tvarovať postavu, odstrániť celulitídu a zmenšiť objem masírovaných partií. Jeho účinnosť sa zväčšuje dodržiavaním nasledujúcich zásad:

Pitie dostatočného množstva tekutín

Zdravá výživa

Použitie kozmetických prípravkov na odstránenie celulitídy

Pár čísiel na záver: nadváha u ženy v 40 rokoch uberie 3 roky života, obezita u ženy v 40 rokoch uberie 7 rokov života, u muža potom 5.8 rokov, norma množstva tuku je 20-29% u žien a 10-19% u mužov, fitness norma množstva tuku je 11-19% u žien a 6-9% u mužov